Raty równe lub malejące.

Kredyty gotówkowe wyglądają bardzo różnie. Tym raczej zajmiemy się wysokością rat ? czy co miesiąc muszą być takie same? Nie. Nie oznacza to jednak, że mniej zapłacimy za kredytowanie. W dzisiejszych czasach, kiedy sytuacja finansowa wielu rodzin jest niepewna, warto się zastanowić nad techniką spłacania kredytu, ale zanim go jeszcze zaciągniemy. Dotyczy to nie tylko kredytów gotówkowych, ale wszystkich innych dostępnych na rynku finansowym. Być może słowo technika wyda się niektórym dziwne, ale tak właśnie jest. Zastanówmy się przez chwile nad swoją sytuacją finansową ? czy praca którą mamy jest stabilna i stała, czy możliwe że za dwa, trzy lata będziemy zmuszeni do poszukiwania kolejnej, innej? Czy mamy w razie tego oszczędności pozwalające nam na życie i spłacanie odpowiednio wysokich rat? Zobaczmy jak sprytnie poradzić sobie z ustaleniem rat jeśli nasza przyszłość jest niepewna, a dzisiaj nie narzekamy na przypływ gotówki. Wszystko jest możliwe, jeśli odpowiednio podejdziemy do tematu.
Jaką ratę dla siebie wybrać.

To na jaki kredyt i w jakim banku się zdecydujemy jest pierwszym elementem kredytowania. Co dalej? Kredyty gotówkowe a raty to tematy bardzo ważne, których nie należy omijać szerokim łukiem, co niestety robi bardzo wiele osób. Zastanówmy się dokładnie czego oczekujemy od swojego kredytu, jakie raty powinny być, ile jesteśmy w stanie miesięcznie płacić na kredytowanie. Weźmy pod uwagę opłaty za mieszkanie, naprawy samochodu, lekarza, dentystę, ubezpieczenie (tu warto dobrze zorganizować miesięczne składki na wybrane cele). Teraz możemy przystąpić do samej raty. Jeśli nie cierpimy teraz na brak gotówki, możemy wybrać raty malejące. Co to dokładnie oznacza? Nasza pierwsza rata będzie najwyższa a kolejne niższe. Zatem jeśli za kilka lat skończą nam się super dochody, będziemy płacić mniejsze raty za nasz kredyt. Na pewno nie zaszkodzi nam przemyślenie takiej sprawy, a możemy wyjść bardzo na plus. Co zatem dalej? Pozostaje nam spłacać nasz wymarzony kredyt.

Czy zmiana spłacania rat jest możliwa w czasie kredytowania? Niestety nie. Możemy zawsze wpłacić więcej niż wynosi miesięczna rata, jednak wpłacenie niższej kwoty będzie wiązało się ze zgłoszeniem do BIK po dłuższym czasie. Kredyty gotówkowe niskie raty zależne są zatem od tego, co mi sami dla siebie wybierzemy. Niezależnie od tego jaką kwotę będziemy od banku pożyczać, możemy wybrać opcję z ratami malejącymi, stałymi lub rosnącymi. Mamy bardzo wiele możliwości z których nie korzystamy. Klienci banków są jednak najczęściej zainteresowani stałymi ratami ? stałość to słowo wzbudzające u nas bezpieczeństwo, poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej od razu zapytać o wszystkie możliwości będąc w placówce bankowej. Przygotujmy się na rozmowę w banku, zapytajmy o to jak możemy spłacać miesięczne raty ? na pewno będziemy mieć do wyboru kilka możliwości.

Jeżeli zaoszczędzisz już na kredycie to spróbuj założyć lokatę, a najlepsza lokata bankowa - ranking banków czeka na Ciebie na tej stronie.