Czy kredyt gotówkowy w 2019 roku się opłaca?

Kredyty gotówkowe to powszechna kategoria uzupełnienia budżetu domowego i coraz częściej dostępna w całości przez internet. Jak wyglądają procedury zadłużeniowe w roku 2019 roku i czego można się spodziewać przy wnioskowaniu o pożyczkę gotówkową w najpopularniejszych placówkach?

Ciekawe perspektywy kredytobiorców zainteresowanych kredytem gotówkowym

Banki wychodzą do klientów z propozycją minimum formalności, ale z drugiej strony muszą przestrzegać norm prawnych przy podpisywaniu umów. Nie ma od tego schematu żadnych wyjątków. Dotyczy to nawet firm pożyczkowych funkcjonujących praktycznie w całości na poziomie online - interesują Cię takie rozwiązania portalbankowy.info przychodzi Ci z pomocą. Maksymalne kwoty pożyczek gotówkowych dochodzą do 200 000 złotych, więc są faktycznie zgodne ze standardami zapisanymi w ustawie o kredycie konsumenckim. Takich kredytów konsumpcyjnych udzielają jedynie największe banki w Polsce. W przypadku ubezpieczenia kredytu gotówkowego niektóre instytucje rezygnują z prowizji, która de facto i tak nie jest wielkim obciążeniem dla konsumenta ze względu na sporą konkurencję w branży.

Konkretne wymagania przy obsłudze kredytów konsumpcyjnych

Do pewnych poziomów zadłużeniowych wiele banków nie wymaga nawet zaświadczenia o zarobkach, a jedynie sprawdzenia zdolności (historii) kredytowej. Przy pozyskiwaniu pożyczek gotówkowych online nie musisz celować tylko w bank, gdzie masz rachunek osobisty. Nie jest też wymagane jego założenie już po nawiązaniu współpracy. To spore ułatwienie. Możesz jednak spotkać się z promocjami, gdzie za założenie konta bank docelowo ogranicza koszty spłaty zobowiązania. Transakcje wiązane to bardzo ciekawa kategoria, godna rozpatrzenia w okresie niskich stóp procentowych. Standardowo w kredytach gotówkowych występuje podstawowa opcja restrukturyzacyjna w postaci wakacji kredytowych. To oznacza karencję w spłacie nawet w okolicach kwartału i dłuższej w zależności od ustaleń. Banki zgodnie z wytycznymi KNF chętniej zatrzymują klientów niż przeznaczają długi do natychmiastowej windykacji. Widać to również przy obsłudze kredytów hipotecznych (wymów przygotowania planu restrukturyzacyjnego przez bank).

Podsumowanie

Kredyty gotówkowe opłacają się w obecnym standardzie prawnym i przy niskich stopach procentowych. Na razie nikt nie sygnalizuje niekorzystnych zmian.