5 przydatnych wskazówek przed zaciągnięciem kredytu

Pożyczki osobiste są ważną rzeczą do zbadania, jeśli chcesz uzyskać swoje pieniądze na zaspokojenie różnych potrzeb. Biorąc pod uwagę, że pożyczki te są przedłużane na określony czas, konsumenci lubią również wymuszoną dyscyplinę spłaty kredytu w ustalonym przedziale czasowym.

Oto kilka wskazówek dla osób rozważających osobiste pożyczki.

1. Upewnij się, że firma pożyczkowa oferuje najlepszą ofertę

Konsumenci korzystają z osobistych pożyczek na różne cele. Można na przykład użyć ich do konsolidacji zadłużenia na karcie kredytowej, w celach domowych, do zainwestowania w firmę lub po prostu do urlopu. Sprawdź, czy istnieją inne rodzaje pożyczek, które mogłyby lepiej służyć Twoim potrzebom. Możesz na przykład wykupić kredyt hipoteczny w domu lub linię kredytową. Biorąc pod uwagę, że kredyty hipoteczne są zabezpieczone przez Twój dom, a kredyty osobiste nie są pożyczkami zabezpieczonymi, stopa procentowa może być korzystniejsza, gdy wniesiecie trochę kapitału własnego.

2. Wybierz odpowiedniego pożyczkodawcę

Źródła finansowania oferujące pożyczki osobiste obejmują banki, związki kredytowe i kredytodawców online. Każdy z nich oferuje szereg stóp procentowych, a ich warunki różnią się między sobą. Dlatego powinieneś robić zakupy i znaleźć pożyczkodawcę, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

3. Uważaj na konsolidację kart kredytowych

Wykupienie osobistego kredytu na spłatę długów na karcie kredytowej na więcej niż jednej karcie i skonsolidowanie płatności to jedno z najbardziej popularnych zastosowań prywatnych pożyczek. Jeśli jest to Twoja motywacja do zaciągania pożyczki osobiście, uważaj, aby poradzić sobie z celem, podnosząc zadłużenie na nowe karty kredytowej po spłaceniu starych kart i uzyskaniu dostępu do nowego kredytu.

4. Przeczytaj drobny druk

Pamiętaj, aby poprosić o pełne ujawnienie wszystkich warunków kredytu i przeczytać drobny wydruk. Różnice w warunkach oferowanych przez różnych kredytodawców są istotne. Sprawdź, czy miesięczne warunki płatności i zwrotu są dla Ciebie korzystne. Mogłaby też być opłata za opóźnienia w płatnościach. Pożyczkodawca chce generować stały odsetek od Ciebie przez okres pożyczki, więc może pojawić się również opłata przedpłata, lub kara za spłatę kredytu wcześnie.

5. Sprawdź, czy Twój kredyt jest dokładny

Twoja ocena kredytowa może znacząco wpłynąć na stopę procentową oferowaną osobie, bez względu na ogólny kierunek stóp procentowych. Na przykład, możesz płacić aż 20% lub więcej ze złym kredytem podczas gdy możesz złapać znacznie lepsze 8% stawki z dobrym kredytem.

Dlatego musisz upewnić się, że Twój kredyt jest dokładny i nadal będziesz odpowiedzialny za korzystanie z kredytu. Ponadto niektórzy kredytodawcy pożyczkodawcy poinformują tylko o płatnościach, których brakowało w biurach kredytowych, więc możesz poprosić kredytodawcę o zgłoszenie kwestii dokonywania płatności w odpowiednim czasie, aby zwiększyć swój profil kredytowy.