Kredyty gotówkowe dla studentów, emerytów i pracujących za granicą.

Każdy z nas, kto osiągnął wiek 18 lat może zacząć starać się o kredyty gotówkowe w rónej formie. Jest jednak różnica w procedurze działania takich kredytów. Inny kredyt gotówkowy dostanie student, na inny może liczyć emeryt, a na jeszcze inny osoba pracująca za granicą. To jednak zależy też od banku w jakim dana osoba będzie się starać o udzielenie kredytu gotówkowego. KAżdy bank ma inne procedury lub warunki i w każdym banku oferta kredytu może się różnić.

Kredyty gotówkowe dla studenta opiewają na mniejsze sumy i nie w każdym banku sa one udzielane. Student jako osoba ucząca się kojarzona jest raczej z osobą, która ma na głowie pełno wydatków w tym na same studia i musi udowodnić bankowi, że będzie w stanie spłacć zaciagnięty kredyt. Jeśli dorabia nawet na umowie śmieciowej czyli umowie o dzieło czy umowie zleceniu ma szanse na to by dostać kredyt gotówkowy. Musi jednak liczyć się z tym, że jego kredyt będzie orpocentowany tak samo jak kredyt gtówkowy zwykłego pracującego klienta. Dodatkowo w przydaku studentów banki mogą wymagać by ten doniósł wszystkie umowy nawet rok wstecz, lub żeby pomiędy przerwami nie było przerw i wpływy były regularne. Tak samo może być określona minimalna suma dochodów jakie trzeba osiągnąć by móc starać się o kredyt. Banki kierują sie też historią rachunku na jaki wływają środki. Procedura i samo złożenie wnisoku zależy najcześciej od tego w jakim banku ma się konto, ponieważ posiadanie konta w banku, w którym chcę się zaciągnąć kredyt to plus dla klienta.

Kredyty gotówkowe dla osób zarabiających za grancami państwa mogą napotkać na większą ilośc problemów, ponieważ nie każdy bank akcepuje taką formę zarobków. Dodtakowym probelmem jest to, że banki mogą podwyższyć koszty otrzymania takiego kredytu Podbnie jest w przyadku dochodów krajów, kóre nie należą do Uni Europejskiej czy OECD. Przeszkodą jest też źródło otrzymywanych dochodów, ponieważ w wielu krajach system podatkowy znacząco się różni, w tedy banki mogą zastosować się do reguły, że tylko najprostrze formy zatrudnienia będą akceptowane. Do takich należeć mogą np. kontrakt menadżerski czy umowa o pracę. Plusem jest to, że banki nie mają problemów z akcetacją pieniędzy z rent i emerytur, które uzyskiwane są w innych krajach.

Jeśli chodzi o emerytury i renty otrzymywane z zagranicznych świacznień to dla banku nie duży problem by udzielić niewielkiego kredytu. Kredyty gotówkowe jednak na miarę polskich świadczeń emerytalnych czy rentowych to już nie mały problem, ponieważ jeszcze nie każdy bank ma nawet ofertę skierowaną dla takich osób, choć z roku na rok banków oferujących niewielkie kredyty gotówkowe dla osób z takimi świaczeniami rośnie. Problem polega na tym, że nie każdy emeryt czy rencista spełnia te warunki. Banki często wymagają jkiegoś minimum jakie emryt czy rencista musi otrzymywać. Jeśli to minimum jest niespełnione nie mają oni szansy na kredyt. Jesli jednak ma się np. emeryturę bliską średniej krajowej emerytur warto najpierw przeprawić się przez kilka ofert różnych banków, ponieważ im droższy kredyt, tym wieksza rata i tym mniejsza zdolność kredytowa.